Pro zájemce o koťátko

Proč kotě s PP?

Věnujte pár minut přečtení těchto řádek......

Vystavení průkazu původu stojí např. v SCHK 150Kč a dostanou jej všechna koťátka z vrhu bez ohledu na počet koťátek ve vrhu, barvě či pohlaví.  Rozdíl mezi koťátky  s PP a bez PP je poskytnutá péče, ať už ta veterinární nebo ve výchově. Mainská mývalí kočka potřebuje kvalitní krmivo pro svůj růst a první týdny u chovatele ovlivňují nejvíce jeho budoucnost. Kvalitní krmivo, péče a výchova znamenají, že Vám z mainského mývalího koťátka vyroste pravý zástupce tohoto plemene. 

Cena koťátka mainské mývalí kočky se pohybuje 8000-15000,-, u nás je v ní zahrnuta vešekerá veterinární péče (očkování, odčervení, čipování a kastrace) a startovní balíček. Ceny koťátek se u každého vrhu mohou lišit. 

Koťátka do nových domovů odcházejí ve věku 14-16. týdnů plně socializována a se startovacím balíčkem. Věk odběru koťete je dán zákonem (zákon č. 246/1992 a pozdější vyhlášky č. 21/2013). Proč dodržet správnou dobu odběru koťátka?  V období mezi 8. - 12.týdnem věku je vhodné provést primární vakcinaci. Aby koťátko mělo správně vyvinutou imunitu, je nutné dodržet vakcinační schéma a většina vakcín dostupných na trhu je nutné očkovat dvakrát a některé až třikrát. Koťátko by mělo odcházet domov až po provedené vakcinaci a to nelze dříve jak ve 12. týdnech věku. V tomto období dochází také k socializaci koťátka a učí se správným návykům. Učí se především hrou se svými sourozenci a matkou a také nápodobou od ostatních. Koťátka, která jsou odstavena dřív, agresivní k ostatním kočkám nebo majiteli. Mohou mít špatné hygienické návyky nebo jiné problémy.

Koťátko od nás odchází již vykastrované. Není třeba se obávat, koťátka lze kastrovat od 8. týdnů věku. Často se setkáváme s názorem, že časně kastrovaná koťata nedorostou takové velikosti jako ti nekastrovaní, mají feminin vzhled nebo problémy s močovými cestami. Z našich zkušeností a také mnoha zahraničních studií vyplívá, že kastrace takový vliv nemá. Koťátka časně kastrovaná naopak netrpí říjemi/přeříjením a u kočiček se snižuje riziko rakoviny mléčné žlázy. U kocourků pak nenastává značkování nebo agresivita v období puberty. Růst takových koťátek je absolutně přiměřený a naopak velmi plynulý, protože netrpí v době volání koček nebo říje. Více informací o časných kastrací naleznete zde: https://imagineglamour.cz/cz.php?mn_page=26. Radka Vacíková, CHS Imagine Glamour, CZ

V případě, že uvažujete o chovu mainských mývalích koček, je nutné nás oslovit osobně. Výběr koťátka na chov bereme zodpovědně a ne každé koťátko je vhodné pro chov. Koťátka na chov prodáváme pouze registrovaným chovatelům

Podmínky prodeje

Naše koťátka nejsou určena pro volný pobyt venku! Pohyb venku tolerujeme pouze v zabezpečeném výběhu nebo na kšírách. 

 Koťátka prodáváme individuálně dle jejich  povahy. Kotě, které je závislé na člověku se bohužel nehodí pro člověka, který se doma nevyskytuje. Stejně tak kotě zvyklé na ostatní kočičáky se nebude hodit jako "jedináček".

V novém domově preferujeme dalšího kočičíčho nebo psího kamaráda, nicméně to není podmínkou. Parťákem pro naše koťě bude vaše rodina. 

Zajištění dostatečné péče v době vaší nepřítomnosti. Pokud máte pracovní dobu takovou, že ráno odcházíte a večer se vracíte, není pro Vás mainská mývalí kočka vhodná. Kotě, které je závislé na člověku se bohužel nehodí pro člověka, který se doma nevyskytuje. 

Minimálně jedna nezávazná návštěva u nás doma je další podmínkou - neprodáváme koťátka mezi dveřmi (ani na parkovišti či jinde....) neznámým lidem. Neprodáváme koťátka jako dárek ani třetí osobě - smlouvu vždy sepisujeme s přímým majitelem starším 18 let. Za závaznou rezervaci považujeme složení zálohy, která se pohybuje dle domluvy mezi 1/3 až 1/2 ceny koťátka, která je nevratná.

Po odchodu kotěte do nového domova jsme rádi, pokud nám občas o něm něco napíšete a přiložíte fotku. 

Pokud byste se chtěli s koťátkem účastnit výstavy, rádi Vám pomůžeme s přípravou a na výstavu s Vámi pojedeme. 


Jako vzor byly použity informace z CHS Nelly Ness, CZ - Adéla Justová,  https://mainskamyvali.cz/


© 2016 Chovatelská stanice Z Jílkova dvora
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!